ریزش موی سکه‌ای چیست؟

ارسال شده در: دسته‌بندی نشده | 0

ریزش موی سکه ای- درمان ریزش موی سکه ای لاناریا- دکتر نوروزیان

آلوپسی آره آتا یا ریزش موی سکه ای نوعی ریزش مو است که با اختلال در سیستم ایمنی بدن اتفاق می‌افتد. ریزش موی سکه ای به صورت ریزش های دایره ای یا بیضی شکل در تمام نقاط بدن نمایان می‌شود.
آلوپسی در تمام دنیا هم بین مردان و هم در زنان اتفاق می‌افتد. این بیماری مسری نیست و از طریق تماس امکان ابتلا به آن وجود ندارد.

علت ریزش موی سکه‌ای:

همانطور که گفته شد ریزش موی سکه ای به دلیل نقص سیستم ایمنی بدن رخ می دهد. بدین صورت که سیستم ایمنی بدن به جای حمله به عوامل خارجی به فولیکول‌های مو حمله می‌کند، که موجب التهاب در موضع پوستی مورد حمله قرار گرفته و ایجاد ریزش مو به اندازه سکه می‌نماید. بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا معمولاً مشکلات دیگری نیز همزمان با ریزش موی سکه ای پیدا می‌کنند، که این نوع مشکلات ممکن است مانند فرو رفتگی در ناخن‌ها و یا باریک شدن، زبر شدن، از دست رفتن درخشش ناخن ها، نازک و یا به دو نیمه تقسیم شدن ناخن ها باشد. وسعت و شدت آلوپسی آره آتا در کودکان و سنین پایین میانسالی بیشتر از بزرگسالان است. همچنین استرس و اضطراب از عوامل مهم ابتلا به آلوپسی آره آتا می‌باشد.

ریزش موی سکه ای- lanaria - لاناریا - دکتر نوروزیان

علائم ریزش موی سکه ای:

بیماری آلوپسی آره آتا معمولا به صورت ناگهانی و در طی چندین هفته رخ می‌دهد. شایع ترین نشانه ریزش موی سکه‌ای، ریزش مو به صورت تکه تکه و به اندازه یک سکه می‌باشد. آلوپسی آره آتا معمولا در موی سر اتفاق می‌افتد ولی تمام نقاط بدن نیز ممکن است دچار آلوپسی اره اتا شوند. اگر آلوپسی آره آتا فقط فولیکول‌های موی سر را درگیر کند به آن آلوپسی توتالیس می‌گویند و اگر تمام بدن مثل مژه، ابرو، و … را درگیر کند آلوپسی یونیورسال نامیده می‌شود. عوامل ژنتیک نیز می‌تواند افراد را مستعد این بیماری کند، اگر فردی در خانواده به آلوپسی آره آتا مبتلا باشد امکان بروز آن در سایر افراد خانواده نیز مستعمل است.

آلوپسی آره آتا- تونیک رویش موی لاناریا - دکتر نوروزیان - lanaria

شناخت ریزش موی سکه ای:

آلوپسی آره آتا الگوی ریزش به صورت سکه ای دارد و پزشکان معمولا از روی الگوی ریزش و با توجه به نوع ریزش مو آلوپسی آره آتا را تشخیص می‌دهند.

درمان آلوپسی- تونیک رشد مو لاناریا - دکتر نوروزیان - lanaria

درمان آلوپسی آره آتا:

روش های گوناگونی مانند مزوتراپی، کاشت مو و .. برای درمان ریزش موی سکه ای وجود دارد. در حال حاضر بهترین راه حل درمان بیماری آلوپسی آره آتا که عوارض جانبی هم نداشته باشد استفاده از محلول‌های موضعی می‌باشد. یکی از بهترین محلول ها در زمینه رشد مو و کمک به مشکلات ناشی از آلوپسی آره آتا محلول لاناریا می‌باشد. محلول لاناریا در نوع خود مؤثرترین محلول بوده که میزان اثرپذیری بسیار بالایی دارد. برای دریافت مشاوره میتوانید با شماره های 021-40882071 و 09375980665 تماس بگیرید. مشاورین ما در هر زمانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *