بیماری پلی کیستیک تخمدان و نقش آن در ریزش مو:

ارسال شده در: مقالات | 0

ریزش مو می‌تواند تحت عوامل مختلفی مثل تغییرات هورمونی، تغییرات رژیم غذایی، تغییرات آب و هوا و بیماری های مختلف باشد. یکی از بیماری‌هایی که در ریزش موی زنان تأثیر زیادی دارد بیماری پلی کیستیک تخمدان یا PCOS  است.

lanaria- پلی کیستیک

عملکرد پلی کیستیک تخمدان:

سندروم پلی کیستیک تخمدان هورمون‌ها را از حالت تعادل خارج کرده و با افزایش سطح هورمون تستوسترون بدن منجر به ناباروری، ضخیم شدن موهای صورت، ریزش شدید مو و طاسی سر با الگوی مردانه و مواردی از این قبیل می‌شود.

اگر علائمی شبیه به علائم PCOS دارید توصیه می‌شود حتما به پزشک مراجعه کنید. پلی کیستیک با آزمایش‌هایی مثل اندازه‌گیری سطوح تستوسترون، سطوح استروژن و … قابل تشخیص می‌باشد.

سندروم کیست تخمدان

درمان سندروم پلی کیستیک تخمدان:

معمولا پزشک بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش داروهای ضد آندروژن را توصیه می‌کند که این داروها سطح تستوسترون بدن را کاهش می‌دهند.

همراه با داروهای شیمیایی، می‌توان با ورزش‌های منظم، مصرف دانه سویا و کتان، شستشوی مرتب مو با شامپوهای ملایم تا حدودی ریزش موی ناشی از کیست تخمدان را کاهش داد. همچنین در این دوره تا زمان گرفتن نتیجه مطلوب بهتر است از مصرف مواد غذایی چرب و قندی و نوشابه و همچنین از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری نمائید.

در کنار درمان کیست تخمدان از محلول‌های موضعی هم برای جلوگیری از ریزش و رویش مجدد مو می‌توان استفاده کرد. محلول لاناریا سریعترین و تاثیرگذارترین محلول در جلوگیری از ریزش و رویش مجدد مو است. مواد مؤثر موجود در فرمولاسیون محلول رشد مو لاناریا جریان گردش خون مویرگی پوست سر را افزایش داده و همچنین با بهبود تغذیه ریشه موها باعث تقویت و ضخیم شدن پیاز مو و رویش مجدد مو می‌شود.

پلی کیستیک-lanaria

برای دریافت اطلاعات دقیق از محلول تقویت و رشد مو لاناریا می‌توانید با شماره 40882071 تماس بگیرید. کارشناسان و مشاوران لاناریا در هر زمانی آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *