تاثیرات منفی استفاده از ماینوکسیدیل

ارسال شده در: مقالات | 0

تاثیرات منفی استفاده از ماینوکسیدیل

 

برخی از تاثیرات گزارش شده در مورد ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل نوعی وازودیلاتور است که تاثیرات مثبتی را بر حسب هر شخص در جلوگیری از ریزش مو در افراد مبتلا به آلپسیا ایجاد می‌کند. شکل فعال این دارو یعنی ماینوکسیدیل سولفات، سبب تحریک موهای بسیار ریز در پوست سر شده که فولیکول‌های مو را تولید می‌کنند و در نهایت عملکرد آنها را بهبود بخشیده و بعضاً باعث تسریع در رشد می‌گردد.

معمولا تاثیرات جانبی ماینوکسیدیل، خطر جدی را برای سلامت فرد بر جای نمی‌گذارند اما در صورت تشدید این تاثیرات جانبی، ابتدا باید مصرف دارو را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

برخی دیگر از تاثیرات جانبی استفاده از این دارو به شرح زیر بوده که در صورت مشاهده هر کدام از آنها نیاز به مراجعه فوری به پزشک وجود دارد.

تاثیرات جانبی ماینوکسیدیل:

ورم کردن دست یا پا

اضافه وزن بی دلیل

احساس درد در ناحیه قفسه سینه

احساس گیجی و رخوت

از دست دادن هوشیاری

مشکل تنفسی

لرزش

بثورات شدید

ورم کردن یا سنگین شدن زبان و لب

 

همچنین برخی دیگر از کاربران این دارو به ظهور نقطه‌های تیره در اطراف چشم اشاره کرده اند که حتی پس از توقف استفاده از ماینوکسیدیل هم به سرعت ناپدید نشده اند.

عوارض ماینوکسیدیل

در برخی از موارد نیز تغییراتی در رنگ موهای بدن به همراه موهای بلندتر و ضخیم تر مشاهده شده که علائم هایپرتریکوزیس یا پرمویی هستند. اولین نواحی که تحت تاثیر قرار میگیرند عبارتند از شقیقه و بین ابروها و ممکن است این علائم سه تا شش هفته پس از آغاز درمان، ظاهر شوند.

 

عوارض ماینوکسیدیل پرمویی

حتی در برخی از موارد به التهاب پریکاردیوم یا غشای احاطه کننده قلب اشاره شده که می‌تواند شرایط بسیار جدی را برای فرد ایجاد کند.

برخلاف تصور عموم محلول رویش مو لاناریا که توسط دکتر نوروزیان به صورت تخصصی فرموله شده است به هیچ عنوان از محلول ماینوکسیدیل استفاده نمیکند.

برای دریافت مشاوره رایگان درمان انواع ریزش مو (مخصوصا ارثی و هورمونی) و مشاوره در حین درمان ریزش مو با محلول لاناریا می‌توانید با شماره تلفن 02140882071 و آیدی تلگرام Lanaria_Support تماس حاصل فرمایید. مشاوران لاناریا آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *